Tuz Odası

Otel misafirlerimiz için hazır tutulan tuz odası, özellikle toz içinde ya da kirli havada çalışanlar açısından faydalı özelliklere sahiptir. Vücuttan toksin atılması, hastalanmaların önlenmesi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi gibi etkiler, tuz odasının belli başlı faydaları arasında sayılabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra, solunum hastalıkları, astım, bronşit, nefes darlığı, anfizem, saman nezlesi, sinüzit, bademcik iltihabı, toz hastalığı, öksürük, soğuk algınlığı, grip, hırıltı ve solunum enfeksiyonları gibi çok sayıda rahatsızlığa da iyi gelen tuz odası, sağlık açısından sıklıkla tavsiye edilen ve kullanılması gereken bir tesis niteliğindedir.

Obam Termal Tuz Odası

İnsan sağlığına ve huzuruna oldukça önem veren otelimiz, tuz odası gibi spesifik kullanım alanları ile, bu anlamda misafirlerinin arzularının ve beklentilerinin de üzerine çıkmaya gayret etmektedir.

Tuz odası nedir?

İnsan sağlığına oldukça önem veren ve huzur dolu zaman geçirilmesi adına çeşitli imkanlar sunan Obam Termal Resort Otel ve SPA’nın misafirlerine sunduğu özel sağlık yöntemlerinden biri de tuz odasıdır. Vücudun toksinden arındırılması, rahatsızlıkların önlenmesi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi gibi olumlu etkileri olan tuz terapisinin insan vücudunda karbondioksit miktarında düşme, oksijen miktarında ise yükselme sağladığı biliniyor. Bronşit, astım, sedef hastalığı ve eklem ağrıları sorunları olan konuklarımıza, bu rahatsızlıklara karşı olumlu katkılarından dolayı tuz terapisini tavsiye ediyoruz. 

Polonya’nın tuz madenlerinden sağlık odalarına

Temeli Polonya’da tuz madenlerine uzanan tuz odası, ülkemizde ve dünyada gittikçe rağbet gören şifa ve rahatlama alanlarından biri olmaktadır. 19.yüzyılda Polonya’daki tuz madenlerinde çalışan madencilerin astım ve zatürre gibi hastalıklara yakalanmadığının gözlemlenmesi, tuz dolu maden ortamının insan sağlığıyla ilişkisine dikkatleri çekti. Araştırmacıların bu durum üzerine yoğunlaşması sonucu tuzla dolu bir yerin sağlıklı bir ortam olduğu ve solunumdan strese kadar çok sayıda olumlu etkilere sahip olduğu bilgisine ulaşıldı ve tuz odaları sağlık alanında ilgi görmeye başladı.

Kirli havada çalışanlar tuz terapisi yapmalı

Stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkisi olan tuz terapisinin cildin toksinlerden arınarak yenilenmesine katkısı olmaktadır. Tuz odaları, sık görülen viral enfeksiyonların, öksürük ve soğuk algınlığının tedavisinde yardımcı olmakta ve astım hastalarına iyi gelmektedir. 

Tuz terapisi özellikle maden, inşaat gibi tozlu ve kirli havada çalışanların, trafikte fazla vakit geçiren ve hava kirliliği olan yerlerde yaşayanların belirli aralıklarla muhakkak uygulaması gereken bir yöntemdir. 

Obam Termal Resort Otel ve SPA olarak hizmetlerimizden biri olan tuz odasında geçireceğiniz her vakit, çeşitli rahatsızlıkların giderilmesinden sağlıklı bir uykuya kadar yaşam kalitenizi artıracaktır. Doğal bir ortam sunan tuz odasında her yaştan kişi rahatlıkla faydalanabilir. 

otel tuz odası