SATIN ALMA POLİTİKASI

İşletmeye ürün alımlarında tercih edeceğimiz ürünlerin fiyat ve kalite standartları açısından çok daha iyi bir alternatif olmadığı takdirde yerel ürünler tercih edilmektedir. 

İşletmemizde elektrikli cihaz alımlarında, elektrik kullanım tipinin A – C sınıfı olmasına dikkat edilmektedir.

İşletmemizin yaptığı alımlarda öncelikli olarak yerel tedarikçilerin kullanılması şayet yerel tedarikçiler ile diğer tedarikçiler arasında önemli fiyat ve kalite farklı var ise diğerlerinin tercih edilmesi öngörülmüştür.

İşletmemizin yapacağı alımlarda alınacak ürünün çevreye duyarlı ve tasarruflu ürünler olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Alımı yapılan bütün ürünlerin kalite standartlarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Alım yapılan tedarikçiden (ilk alım yapıldığı anda) kalite belgeleri talep edilmelidir.

İşletmemize yapılacak olan alımlarda büyük ölçeklerde, büyük ambalajlı, geri dönüştürülebilir ve mümkün oldukça az atık çıkaran ürünler göz önünde bulundurulmalıdır.

İşletmemizin bundan sonraki dönemlerde alacağı iklimlendirme cihazlarında R22 gibi zararlı gazlar kullanan cihazları tercih etmemesi ve çevreye duyarlı gaz kullanan, A ve B sınıfı elektrik tasarrufu sağlayan cihazları tercih etmesi öngörülmüştür.

R22 içeren ekipmanlar yasal değişim süreleri/amortisman ömürleri göz önüne alınarak değişim planına alınmıştır.

Sürdürülebilir şekilde üretilmiş/sürdürülebilir kaynaklardan sağlanmış, Çevre açısından sürdürülebilir, Adil Ticaret/Organik/FSC/MSC, vb. ürünler işletmemiz için tercih sebebidir. 

Genel Müdür