Doğal tedavi yöntemi Termal suyu

Termal sular insan sağlığına faydaları nedeniyle asırlardır hem cilt hem de bazı hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılıyor. Kaplıca suları olarak da bilinen termal sular günümüzde hastalıklara şifa olmanın yanı sıra şehir hayatından uzaklaşıp sağlıklı bir tatil geçirmek isteyenler için önemli bir cazibe alanına dönüşüyor. Eşsiz bir doğanın içerisinde yer alan Obam Termal Resort Otel ve Spa tam bu noktadan yola çıkarak termal sudan aldığı enerji ile konuklarına şehir hayatından uzakta keyifli bir tatil imkanı sunuyor.

İnsan sağlığı açısından tarihsel olarak en doğal ve mucizevi tedavi yollarından biri olan termal suları günümüzde alternatif tedavi seçenekleri arasında en etkili yöntemlerden biri olmayı sürdürüyor. Termal sular, diğer doğal kaynak sularından ayıran özelliği zengin minerallerle dolu sıcak su olmasıdır. Sıcaklık suyun içerisinde çok daha fazla mineralin çözülüyor olmasına yol açar ve böylece sağlık açısından önem sağlayan birçok mineralin yüksek oranda termal sularda bulunmasına yol açar. Böylece, zengin minerallerle termal su tedavisi asırlardır birçok rahatsızlığa şifa olmaya devam ediyor.

Tarihin şifa kaynağı: Termal suyu

termal su
termal sular

Kadim kaplıca kültürü modern anlayışla hizmetinizde

Eski çağlardan beri sağlık sorunlarına şifa için insanlar tarafından tercih edilen termal suyunu günümüzde Obam Termal, modern ve yenilikçi bir anlayışla konuklarına sunuyor. Jeotermal bir kuşakta yer alan Anadolu coğrafyasının, termal sularıyla zengin bir bölgesinde, Balıkesir’in Sındırgı termal turizm alanında yer alan Obam Termal Otel, doğanın içerisinde kaynağından yeryüzüne çıkan 98 derece termal kaplıca suyunun şifasını konuklarına sunuyor.

obam termal otel

doğa ile iç içe havuz

Kar altında termal havuz ayrıcalığı

Termal suyun kalitesini çeşitli seçeneklerle sunan Obam Termal, bünyesinde aile, kadınlar ve erkekler için termal havuzlar ile jakuzi terapi havuzları barındırıyor. Termal havuzda mineralce zengin ve sıcak suyun keyfini, kızılçam ormanıyla bezeli dağların eşsiz seyriyle birlikte sunuyor. Kış aylarında kar yağarken termal havuzda yüzme keyfi de Obam Termal’in başka bir ayrıcalığı olarak karşımıza çıkıyor. Obam Termal’de yazın 26-30 derece arasında hizmet veren termal havuzlar, kış mevsiminde 36-38 derece aralığında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.  

Obam Termal suyu hangi hastalıklara iyi geliyor?

Obam Termal Resort Otel ve Spa merkezindeki termal sular aşağıdaki rahatsızlıkların tedavi edilmesine katkı sağlamaktadır. 

 • İnflamatuvar Romatizmal Hastalıklar
 • Romatiod Artrit
 • Ankilozan Spondilit
 • Kronik Bel Ağrısı
 • Osteoartrit Gibi Noninflamatuvar Eklem Hastalıkları
 • Miyozit
 • Tendinit
 • Travma
 • Fibromiyalji Sendromu Gibi Yumuşak Doku Hastalıkları
 • Ortopedik Operasyonlar
 • Cerebral Palsy
 • Genel Stres Bozukluğu
 • Nörovejatatif Distoniler
 • Spor Yaralanmalarında Destekleyici / Tamamlayıcı Tedavi unsurudur.

Termal suların içerdiği faydalı mineraller

Sodyum: Kandaki pH değerinin düzenlenmesi sağlar ve sıvı pompasını sağlamasının yanında damar ve sinir hastalıklarına karşı etkili olduğu bilinmektedir. 

Nitrat: Nitrat’ın, üst solunum yolu enfeksiyonları, koah, astım ve kronik bronşit gibi solunum sıkıntısına neden olan hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Kalsiyum: Hipertansiyona karşı etkili olan kalsiyumun, iskelet sistemi ağrılarının azalmasına katkısı bulunmaktadır.

Sülfür: Kaplıcanın en yararlı minerallerinden olan sülfürün kalp ve damar hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Florür: Kemik ve iskelet sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır.

Magnezyum: Sakinleştirici etkisiyle birlikte yenilenme ve enerji sağlar. Bu etkileri nedeniyle psikotik rahatsızlıkların tedavisinde faydalı olduğu düşünülmektedir.

Hidroarsenat: İnsan vücudunda doğal yollardan meydana gelen safra taşı, böbrek taşı gibi oluşumlara karşı iyi geldiği ve karaciğer, mide ve bağırsak sistemi ağrılarına karşı faydalı olduğu bilinmektedir.

Radon: Radyoaktif özelliği ile bilinen ve kaplıca sularında bolca bulunan radon, vücut direncinin ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini katkısı bulunmaktadır.