Sındırgı, Balıkesir ilinin güney doğusunda yer alan, şirin bir ilçedir. Balıkesir şehir merkezine olan mesafesi, yalnızca 63 kilometredir.

Sındırgı’nın yüzölçümünün % 65 ‘ini ormanlar oluşturmaktadır. Sındırgı Ege ve Marmara Bölgeleri’nin birbirine sınır olduğu yemyeşil tabiatı sımsıcak insanlarıyla şirin ve güzel bir ilçemizdir. Doğal güzellikleri insanları çok farklı duygulara sevk ederken, gür ormanlarında alınan tertemiz hava ve oksijen de sağlık açısından oldukça önemli ve faydalı bir ilçe olma niteliğini bu yerleşim merkezine kazandırmıştır.
Sındırgı, yeryüzünde dinlenmek ve nefes alabilmek adına ortaya çıkmış ender noktalardan biridir.

Sındırgı ilçesinin fark oluşturan bir başka özelliği ise, verimli arazilerinde organik tarım yapılabilmesi ve bu organik sebzelerin en doğal haliyle ziyaretçiler ve bölge halkı tarafından tüketilebilmesidir. Özellikle sağlıklı beslenme konusunun oldukça önemli olduğu günümüzde, ilçede yetişen organik besinler, misafirlerimizin lezzetli ve sağlıklı beslenmelerini sağlamaktadır.

Görüntü olarak yemyeşil olan Sındırgı ve çevresi, bu anlamda oldukça doğal bir yerleşim yeri özelliğini sürdürmekteyken, gür ve canlı ormanları ise insanlığa ve bölge halkına akciğer olmaya devam etmektedir. Bu sayede, hem havanın temizliği, hem de doğal güzellikler yönünden bölgenin zengin olması, ülkemizden de, yurt dışından da çok fazla sayıda misafiri bu noktaya çekmekte ve bu insanları mutlu etmektedir.

sındıgı